1
نام و نام خانوادگی شهید :     شهید احمد دهقان
تاریخ تولد :    -----
محل تولد :    ----
تاریخ شهادت :    -----
محل شهادت :    ----
شهید احمد دهقانی
زندگی نامه شهید:وصیت نامه شهید:

وصیت نامه شهیدی را در پیش روی داریم که از فرزندان سلحشور اسلام بود و به عنوان عاشقی سر از پای نشناخته، کوی وصال دوست را در کعبه جبهه ها یافته بود و رفته بود تا در کسوت یک بسیجی مخلصانه بجنگد و عارفانه عبادت کند و مشتاقانه دعوت دوست را لبیک گوید و به سوی سفره رزق حضرت حق بشتابد. راهش پر رهرو باد...

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم أجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد
آنان که غمت به جان خریدند حسین
با نام تو از جهان بریدند حسین

با سلام به یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) و نایب بر حقش امام خمینی و با سلام بر شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی و درود بر سلحشوران عزیز اسلام.
پیروزی انقلاب اسلامی ایران که خطری جدی برای استکبار جهانی بشمار می رفت، با تحمیل جنگ عراق علیه ایران درصدد نابودی نظام اسلامی کشورمان برآمدند ولی ملت همیشه در صحنه ما با استعانت از خداوند متعال و پیروی از رهنمودهای امام بزرگوارشان بیش از هفت سال است که در مقابل ظالمان و متجاوزان به اسلام و حریم مقدس میهن عزیزشان حسین وار مقاومت می کنند و تا سرنگونی رژیم صهیونیستی عراق از پای نخواهد نشست چرا که درس شجاعت و پایمردی را از سالار شهیدان، حسین بن علی(ع) آموخته اند. همانطور که حضرت امام فرمودند، امسال سال پیروزی است و می بایستی با پیروزی در این جنگ، به آیندگان و تمام ممالک جهان درس عبرت دهیم و این سیرة شیعیان علی است؛ جانشین رسول خدا و خلیفه برحق مسلمین جهان.
مسلمانان جهان با الهام از چگونه زیستن مولای خود، درس آزادگی و شهامت را از او بیاموزند و فریب طاغوتیان و ابرجنایتکاران شرق و غرب را مخورند که آنان هدفی جز نابودی اسلام و مسلمین ندارند. اگر مسلمانان جهان همگی شیعه و پیرو و مقلد حضرت امیر بودند و بجای غرب و شرق پرستی و مُدپرستی و مقام پرستی، خداپرستی را شیوه خود می ساختند و قلوب خود را با نور ایمان و معرفت اهل بیت منوّر می ساختند و اگر درون خود را از حرص و طمع و کِبر و ریا منزه می ساختند و از نیرنگ ها و فریبکاری ها دوری می گزیدند و از دروغ و غیبت و افترا و هتک حرمت دیگران که از صفات شیطانی است، پرهیز می نمودند و انتقاد سازنده را صرفاً برای سازندگی بکار می بردند و علم و تخصص را برای خدمت به بشریت و اسلام فرا گرفته و کانون خانواده را محیطی سالم برای تربیت فرزندان نموده و در آن موازین اسلامی، انسانی را به درستی مراعات می نمودند، اجتماعی سالم می داشتند. اجتماعی که همه طالب آنند و انتظار آنرا می کشند. آنگاه آگاه می شدند که اسلام یعنی چه و پیرو علی بودن یعنی چه.
تمام انبیا از آدم تا خاتم و تمامی اولیای الهی برای تشکیل چنین حکومتی از جانب خدا مأموریت یافتند. براستی چه زیبا می شد دنیایی که در آن اثری از ظلم نبود و انسان ها در کمال امنیت و با رعایت تمام خصوصیات و صفات نیک انسانی در کنار هم با مسالمت می زیستند.
اکنون انقلاب ما نیز در تداوم همان حرکت انبیا و جهت برپایی همان نظام است. قرآن کریم و پیامبر عظیم الشأن اسلام نیز نوید آن روز را داده اند و سرانجام مهدی فاطمه خواهد آمد و عدالت را در پهنة گیتی حاکم خواهد کرد. عزیز زهرایمان، همان که چشمان شکسته دلان و مظلومان و ستمدیدگان جهان در انتظار ظهور اویند؛ همان که در جبهه ها یار و یاور رزمندگان است. او خواهد آمد و انتقام خون شهیدان را خواهد ستاند و دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد. ظالمان و ستمگران به خاندان عصمت و طهارت را از میان قبرها بیرون خواهد کشید و قصاص خواهد کرد. حضرت عیسی بن مریم در پشت حضرتش نماز خواهد گذاشت و آن روزی است که امنیت در جهان حاکم است و حتی پیرزنی از این سوی جهان به آن سوی دیگر جهان بدون هیچ ترس و واهمه ای تواند رفت.
البته تحقق چنین آرزویی صبر، پایداری و جان نثاری دارد و هم اکنون نیز امت اسلامی با دعای خود و سلحشوران عزیز با جانبازی های خود در گوشه و کنار جهان مقدمات ظهور آن حضرت را فراهم می آورند و از خداوند مسئلت داریم که ما را نیز از سپاهیان حضرتش قرار دهد.
بهر حال باید تلاش کرد و همواره پیرو خط مقدس ائمه و رهبریت معظم انقلاب بود. حفظ انقلاب اسلامی بر همه کس واجب است و باید کشورمان را در دنیا نمونه و الگو سازیم و قلب مبارک امام زمان (عج) را از خود راضی سازیم چرا که در حال حاضر اطاعت از رهبری، اطاعت از امامت و رسالت است و اگر دل امام را به درد آوریم، قلب مبارک پیامبر و ائمه را به درد آورده ایم.
مخالفان این انقلاب باید بدانند که اگر خدای ناکرده ضربه ای به این انقلاب وارد آید، دیگر جای هیچ گونه امنیت و آسایشی برای آنان نیز نخواهد بود و در سرای دیگر گریبانشان را شهیدانمان خواهند گرفت.
در خاتمه ضمن تأکید و سفارش فراوان بر اطاعت از امام و پاسداری از حرمت خون شهیدان و احترام به روحانیت معظم، از پدر و مادر خوبم، برادران و خواهران عزیزم و نیز دوستان گرامی ام در ستاد نماز جمعه کرج طلب حلیّت دارم. از خداوند بزرگ می خواهم که مرا بپذیرد و مرا بخواند و ببرد.

اگر ولای تو گردد بلای جان
من می خرم این بلا را به قیمت جان؛ یاعلی
خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگه دار.


والسلام- احمد دهقان
1365/5/14


1